B156ZAN03.2
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
B156ZAN03.2
Diagonal Size :
15.6''
Display Area :
344.218 × 193.622 mm (H×V)
Resolution :
3840(RGB)×2160 UHD 283PPI
Contrast Ratio :
1200:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle :
85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Brightness :
400 cd/m² (Typ.)
Outline Size :
350.66 × 216.45 × 2.6 mm (H×V×D)
Description
B156ZAN03.2 size 15.6 inch 40 pins hot sell LCD Screen
B156ZAN03.2 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN B156ZAN03.2
Panel Brand AUO
Panel Model B156ZAN03.2
Panel Size 15.6"
Panel Type LTPS TFT-LCD, LCM
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD, 283PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.218 × 193.622 mm (H×V)
Outline Size 350.66 × 216.45 × 2.6 mm (H×V×D)
Surface matte
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1200:1 (Typ.) (TM
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 16.7M , 100% Adobe RGB
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Signal Interface eDP (4 Lanes) , eDP1.3 , terminal, 40 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating: 0 ~ 50 °C ; Storage: -20 ~ 60 °C
B156ZAN03.2 LCD Module Reminder:
Product Information:
Order Processing Time:
Your order will be processed and shipped out within 2-7 working days from the date of purchase.
Arrival Time:
Shipping Method:
B156ZAN03.2 LCD Panel Shipping and Package :
B156ZAN03.2 LCD Module Return Policy:
Return Conditions:
Refund or Replacement:
Upon receipt of the returned item, we will inspect it to ensure it meets our return conditions.
Depending on the circumstances, we will offer a partial or full refund or a replacement at our cost.
Contact Us:
B156ZAN03.2 LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B156ZAN03.2 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of B156ZAN03.2 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How can I trace my order of B156ZAN03.2 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of B156ZAN03.2 ?
A: Of course!sample order is welcome !
B156ZAN03.2 LCD Module Contact Us:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
B156ZAN03.2
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier