G270ZAN01.1
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
G270ZAN01.1
Resolution :
3840(RGB)×2160, UHD, 163PPI
Active Area :
596.16(W)×335.34(H) mm
Outline Dim. :
630(W)×368.2(H) ×23.4(D) mm
Brightness :
800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
1000:1 (Typ.) (Transmission)
Description
RGB 3840*2160 G270ZAN01.1 27.0 inch TFT LCD Screen
G270ZAN01.1 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN G270ZAN01.1
Panel Brand AUO
Panel Model G270ZAN01.1
Panel Size 27.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD, 163PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 596.16(W)×335.34(H) mm
Bezel Opening 602.0(W)×340.4(H) mm
Outline Size 630(W)×368.2(H) ×23.4(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 16/25 (Typ./Max.)(Tr+Td)
Display Colors 1.07B 94% NTSC
Lamp Type WLED , 50K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 3.40Kgs (Typ.)
Signal Interface V-by-One 8 lane , 51 pins Connector
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
G270ZAN01.1 LCD Module Reminder:
Product Information:
Order Processing Time:
Your order will be processed and shipped out within 2-7 working days from the date of purchase.
Arrival Time:
Shipping Method:
G270ZAN01.1 LCD Panel Shipping and Package :
RGB 3840*2160 G270ZAN01.1 27.0 inch TFT LCD Screen Active Area 596.16 W ×335.34 H mm
G270ZAN01.1 LCD Module Return Policy:
Return Conditions:
Refund or Replacement:
Upon receipt of the returned item, we will inspect it to ensure it meets our return conditions.
Depending on the circumstances, we will offer a partial or full refund or a replacement at our cost.
Contact Us:
G270ZAN01.1 LCD Panel FAQ :
Q: Can I pay my order of G270ZAN01.1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of G270ZAN01.1?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can You declare my order of G270ZAN01.1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods G270ZAN01.1?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
G270ZAN01.1 LCD Module Contact Us:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
G270ZAN01.1
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier