G084SN05 V6
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
G084SN05 V6
Resolution :
800(RGB)*600 SVGA 119PPI
Pixel Format :
RGB vertical bar
Viewing Angle :
60/60/60/40 (Typ.)(CR≥10)
Display Area :
170.4 × 127.8 (H×V)
Contrast Ratio :
500:1 (Typ.) (TM)
Description
Original new 8.4 inch LCD screen G084SN05 V6 with LED driver Panel
G084SN05 V6 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN G084SN05 V6
Panel Brand AUO
Panel Model G084SN05 V6
Panel Size 8.4"
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×600 [SVGA] 119PPI
Pixel Format RGB vertical bar
Display Area 170.4 × 127.8 mm (H×V)
Bezel Opening 174.15 × 131.2 mm (H×V)
Outline Size 203 × 142.5 × 8 mm (H×V×D)
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/60/40 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, normally white display, transmissive
Response Time 20/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 262K/16.2M, 45% NTSC
Lamp Type 2 strings WLED, 50K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Panel Weight 250g (Typ.)
Signal Interface TTL (1 ch, 6-bit), 36 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
G084SN05 V6 LCD Module Reminder:
Product Information:
Order Processing Time:
Your order will be processed and shipped out within 2-7 working days from the date of purchase.
Arrival Time:
Shipping Method:
G084SN05 V6 LCD Panel Shipping and Package :
G084SN05 V6 LCD Module Return Policy:
Return Conditions:
Refund or Replacement:
Upon receipt of the returned item, we will inspect it to ensure it meets our return conditions.
Depending on the circumstances, we will offer a partial or full refund or a replacement at our cost.
Contact Us:
G084SN05 V6 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of G084SN05 V6 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of G084SN05 V6 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of G084SN05 V6?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of G084SN05 V6 ?
A: Of course!sample order is welcome !
G084SN05 V6 LCD Module Contact Us:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
G084SN05 V6
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier