LQ164M1LA4AB
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LQ164M1LA4AB
Diagonal Size :
16.4"
Resolution :
1920(RGB)×1080[FHD] 134PPI
Display size :
362.88(W)×204.12(H) mm
physical dimension :
375(W)×222.1(H)×7(D) mm
Display brightness :
315 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
70/70/50/60 (Typ.) (CR≥10)
Used for :
Laptop
Signal :
LVDS (2 ch, 6-bit) , terminal, 30 pins
drive voltage :
Operating: 0 ~ 50 °C ; Storage: -25 ~ 60 °C
Description
LQ164M1LA4AB LCD Display 16.4 inch 1920*1080 for Sony VAIO VGN-FW
LQ164M1LA4AB LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ164M1LA4AB
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ164M1LA4AB
screen size 16.4inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1080[FHD] 134PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 362.88(W)×204.12(H) mm
Visible area 367.2(W)×208.8(H) mm
physical dimension 375(W)×222.1(H)×7(D) mm
surface Matte, Hard coating (3H)
Display brightness 315 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 70/70/50/60 (Typ.) (CR≥10)
Reaction time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K , 100% Adobe RGB
Backlight type 2 pcs CCFL , 12K hours, no driver
refresh rate 60Hz
Touchscreen Without
Appearance style Thin screen (PCBA straight, thickness≤5.2mm)
Used for Laptop
Panel weight LVDS (2 ch, 6-bit) , terminal, 30 pins
Signal 3.3V (Typ.)
drive voltage Operating: 0 ~ 50 °C ; Storage: -25 ~ 60 °C
LQ164M1LA4AB LCD Screen Note:
LQ164M1LA4AB LCD Screen About Company:
LQ164M1LA4AB LCD Panel Shipping and Package :
LQ164M1LA4AB LCD Screen Return and Warranty:
LQ164M1LA4AB LCD Screen FAQ:
Q: How long will I receive my goods LQ164M1LA4AB ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LQ164M1LA4AB ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of LQ164M1LA4AB ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of LQ164M1LA4AB via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Sharp
Model Number :
LQ164M1LA4AB
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier