LQ164M1LA4A
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LQ164M1LA4A
Diagonal Size :
16.4"
Resolution :
1920(RGB)×1080[FHD] 134PPI
Display size :
362.88 × 204.12 mm (H×V)
physical dimension :
375 × 222.1 × 7 mm (H×V×D)
Display brightness :
375 (Typ.)
Viewing Angle :
70/70/50/60 (Typ.) (CR≥10)
Used for :
Laptop
Signal :
LVDS (2 ch, 6-bit) , terminal, 30 pins
Description
LQ164M1LA4A New original 16.4 inch LCD Laptop Screen for Sony VGN-FW
LQ164M1LA4A LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ164M1LA4A
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ164M1LA4A
screen size 16.4inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1080[FHD] 134PPI
Pixel configuration RGB vertical bars
Display size 362.88 × 204.12 mm (H×V)
physical dimension 375 × 222.1 × 7 mm (H×V×D)
surface Mirror (Haze 0%), Hard coating (2H)
Display brightness 375 (Typ.)
Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) [Transmission]
View Direction 6 o'clock
Viewing Angle 70/70/50/60 (Typ.) (CR≥10)
Reaction time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K , 90% NTSC
Backlight type 2 pcs CCFL , 12K hours, no driver
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Appearance style Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Designed For Laptop
Panel weight LVDS (2 ch, 6-bit) , terminal, 30 pins
Signal 3.3V (Typ.)
drive voltage Storage temperature: -25 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C
LQ164M1LA4A LCD Screen Note:
LQ164M1LA4A LCD Screen About Company:
LQ164M1LA4A LCD Panel Shipping and Package :
LQ164M1LA4A LCD Screen Return and Warranty:
LQ164M1LA4A LCD Screen FAQ:
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: What's the different between original touch panel and compatible touch screen ?
A : Don't worry it . The compatible touch panel has the same function as original one .
Q: How long will I receive my goods of LQ164M1LA4A ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for Sharp Mobile Display LQ164M1LA4A ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Sharp
Model Number :
LQ164M1LA4A
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier