DV133FHM-NN1
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
DV133FHM-NN1
Screen Size :
13.3"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 166PPI
Active Area :
293.76(W)×165.24(H) mm
Outline Dim. :
299.46(H)×177.64(V)×5.9(D) mm
Luminance :
500 cd/m² (Typ.)
Viewing angle :
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Signal Type :
LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins Connector
Light Source :
WLED [8S6P] , 30K hours , With LED Driver
Environment :
Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Used for :
Industrial
Description
DV133FHM-NN1 13.3 inch 1920*1080 Resolution LCD Screen Display​
DV133FHM-NN1 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N DV133FHM-NN1
Diagonal Size 13.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 166PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 293.76(W)×165.24(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 299.46(H)×177.64(V)×5.9(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 45% NTSC
Light Source WLED [8S6P] , 30K hours , With LED Driver
Weight 220g (Max.)
Designed For Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
D-IC Detail LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
DV133FHM-NN1 LCD Module Reminder:
Product Information:
Order Processing Time:
Your order will be processed and shipped out within 2-7 working days from the date of purchase.
Arrival Time:
Shipping Method:
DV133FHM-NN1 LCD Panel Shipping and Package :DV133FHM-NN1 13.3 inch 1920*1080 Resolution LCD Screen Display
DV133FHM-NN1 LCD Module Return Policy:
Return Conditions:
Refund or Replacement:
Upon receipt of the returned item, we will inspect it to ensure it meets our return conditions.
Depending on the circumstances, we will offer a partial or full refund or a replacement at our cost.
Contact Us:
DV133FHM-NN1 LCD Panel FAQ :
Q: Can you test the lcd panel DV133FHM-NN1 before shipping ?
A: Yes , of course , don't worry , our item was tested ok before shipping .
Q: Do you accept the sample order DV133FHM-NN1 ?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: Can you declared low value of my order DV133FHM-NN1 ?
A: Yes , we can , you can tell us before shipping .
Q: How long the warranty of lcd DV133FHM-NN1 ?
A: 90 days .
DV133FHM-NN1 LCD Module Contact Us:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
BOE
Model Number :
DV133FHM-NN1
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier