LQ084V3DG03
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LQ084V3DG03
Diagonal Size :
8.4"
Resolution :
640(RGB)×480, VGA 95PPI
Active Area :
170.88(W)×128.16(H) mm
Outline Size :
199.5(W)×149.5(H) mm
Brightness :
400 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
65/65/55/60 (Typ.)(CR≥10)
Interface Type :
Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 33 pins Connector
Environment :
Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Description
LQ084V3DG03 for Sharp LCD Screen Original 8.4 inch Display
LQ084V3DG03 LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ084V3DG03
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ084V3DG03
screen size 8.4 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 640(RGB)×480, VGA, 95PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 170.88(W)×128.16(H) mm
visible size 175.5(W)×133.0(H) mm
physical dimension 199.5(W)×149.5(H) mm
Surface Antiglare
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 65/65/55/60 (Typ.) (CR≥10)
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K
Response time 5/21 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Backlight type WLED , 50K hours, no driver
Touch Screen Without
Used for Industrial
signal system Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 33 pins , terminal
Supply voltage 3.3V (Typ.)(VCC)
maximum rating Operating temperature: -30 ~ 80 °C ; Storage temperature: -30 ~ 80 °C
LQ084V3DG03 LCD Screen Note:
LQ084V3DG03 LCD Screen About Company:
LQ084V3DG03 LCD Panel Shipping and Package :
LQ084V3DG03 for Sharp LCD Screen Original 8.4 inch LCD Display
LQ084V3DG03 LCD Screen Return and Warranty:
LQ084V3DG03 LCD Screen FAQ:
Q: How long is the warranty of LQ084V3DG03 ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LQ084V3DG03 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LQ084V3DG03 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods LQ084V3DG03 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Sharp
Model Number :
LQ084V3DG03
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier