AA150XW11
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
AA150XW11
Diagonal Size :
15.0"
Resolution :
1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Active Area :
304.128(W)×228.096(H) mm
Outline Size :
326(W)×255(H) ×11(D) mm
Brightness :
1000 cd/m² (Typ.)
Application :
Industrial/ Outdoor High Brightness
Viewing Angle :
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Weight :
900g (Typ.)
Interface Type :
LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Max. Ratings :
Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Description
AA150XW11 for Mitsubishi a-Si TFT-LCD 15.0 inch 1024*768 Industrial LCD Screen Display
AA150XW11 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA150XW11
Manufacturer Mitsubishi
Model Name AA150XW11
Screen Size 15.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Numbe 1024(RGB)×768 [XGA] 85PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 304.128(H)×228.096(V) mm
Bezel Area 308.1(H)×232.1(V) mm
Outline(mm) 326(H)×255(V) ×11(D) mm
Treatment Clear, Hard coating (3H)
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 12/12 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode SWV, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K/16.7M 50% NTSC
Light Source WLED [5 strings] , 100K hours , W/O Driver
Weight 900g (Typ.)
Used for Industrial Outdoor High Brightness
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Operating Temperature: -30 ~ 80 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
AA150XW11 LCD Screen Note:
AA150XW11 LCD Screen About Company:
AA150XW11 LCD Panel Shipping and Package :
AA150XW11 LCD Screen Return and Warranty:
AA150XW11 LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of AA150XW11 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of AA150XW11 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of AA150XW11 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Mitsubishi
Model Number :
AA150XW11
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier