M255UW02 V0
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
M255UW02 V0
Resolution :
1920(RGB)×1200, WUXGA, 88PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Screen size :
25.5''
Display Area :
550.08(W)×343.8(H) mm
Outline Size :
582(W)×375.6(H) mm
Description
25.5 inch M255UW02 V0 1920*1200 88PPI LCD Display
M255UW02 V0 LCD Panel Product details :
ACER LCD SCREEN M255UW02 V0
Panel Brand ACER
Panel Model M255UW02 V0
Panel Size 25.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA, 88PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 550.08(W)×343.8(H) mm
Bezel Opening 554.1(W)×347.8(H) mm
Outline Size 582(W)×375.6(H) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 450 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 3.4/1.6 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 92% NTSC
Lamp Type 6 pcs CCFL , 50K hours , With Inverter
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 4.20Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Product M255UW02 V0 LCD Screen:
Color Mismatch Disclaimer:
M255UW02 V0 LCD Panel Shipping and Package :
M255UW02 V0 LCD Screen Shipment:
Order Processing and Shipping:
International Shipping Considerations:
Customs Fees and Duties:
Import Taxes:
M255UW02 V0 LCD Screen Returns Policy:
Return Period:
Condition of Returned Items:
Responsibility for Damaged or Lost Items:
Shipping Fees for Returns:
M255UW02 V0 LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M255UW02 V0?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of M255UW02 V0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of M255UW02 V0?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
M255UW02 V0
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier