M270H3-L05
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
M270H3-L05
Diagonal Size :
27.0"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 81PPI
Active Area :
597.888(W)×336.312(H) mm
Bezel Opening :
603.9(W)×342.3(H) mm
Outline Size :
630 × 368.2 × 14.6 (H×V×D)
Treatment :
Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Reflection 5.0% (Max.)
Mass :
3.05/3.10Kgs (Typ./Max.)
Used for :
Desktop Monitor
Signal Interface :
LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Description
Desktop Monitor 27.0 inch M270H3-L05 LCD Display Screen
M270H3-L05 LCD Panel Product details :
CMO LCD SCREEN M270H3-L01
manufacturer CMO
Model Name M270H3-L01
screen size 27.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 81PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 597.888(W)×336.312(H) mm
Outline Size 630(W)×368.2(H) mm
Bezel Opening 603.9(W)×342.3(H) mm
surface treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast 1200:1 (Typ.) (TM)
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 0.8/2.6 (Typ.)(Tr/Td)
Number of color 16.7M 71% NTSC
Backlight type 12S6P×4CN WLED , 30K hours , Without Driver
Weight 3.05/3.10Kgs (Typ./Max.)
Apply to Desktop Monitor
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
M270H3-L05 LCD Screen Payment:
PayPal Payment:
Please ensure you have a PayPal account ready for payment.
Confirm Shipping Address:
Before making the payment, kindly double-check that your shipping address is accurate.
Shipping Address Verification:
Other Payment Methods:
M270H3-L05 LCD Panel Shipping and Package :
Shipping Policy for M270H3-L05 LCD Screen:
M270H3-L05 LCD Panel FAQ :
Q: How long will I receive my goods M270H3-L05 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can You declare my order of M270H3-L05 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M270H3-L05 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of M270H3-L05 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
M270H3-L05 LCD Screen Contact Us:
Delivery Time frame:
Resolution Options:
Customer Support:
Your satisfaction is our priority, and we are committed to providing the best possible service.
Appreciation:
We genuinely value your support and appreciate your business.
We wish you a pleasant shopping experience and look forward to serving you again in the future.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
CMO
Model Number :
M270H3-L05
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier