N140HCE-EBA
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model P/N :
N140HCE-EBA
Diagonal Size :
14.0"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 157PPI
Active Area :
309.31(W)×173.99(H) mm
Outline(mm) :
315.35 × 197.22 × 3 (H×V×D)
Luminance :
220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
800 : 1 (Typ.) (TM)
Response :
14/11 (Typ.)(Tr/Td) ms
Outline Shape :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for :
Laptop
Description
14.0 inch slim FHD TFT LCD laptop screen original notebook display eDP 30 pins N140HCE-EBA
N140HCE-EBA Product details :
Innolux LCD SCREEN N140HCE-EBA
Manufacturer Innolux
Model Name N140HCE-EBA
Screen Size 14.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 157PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 308.851 × 173.73 (H×V)
Outline(mm) 320.4 × 198.6 × 3 (H×V×D)
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 14/11 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight 4 strings WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Bent, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lane) , eDP1.2 , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
N140HCE-EBA Hello, before placing orders:
N140HCE-EBA Shippment & Packing:
14.0 Inch Slim FHD TFT LCD Laptop Screen Notebook Display EDP 30 Pins N140HCE-EBA
N140HCE-EBA About transportation:
1: The recipient must be the company's full name or full name.
4: If a customs clearance fee is incurred, the buyer bears it.
N140HCE-EBA Return:
N140HCE-EBA FAQ:
Q: How long will I receive my goods N140HCE-EBA ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of N140HCE-EBA ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of N140HCE-EBA ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can You declare my order of N140HCE-EBA to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Innolux
Model Number :
N140HCE-EBA
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier