NT116WHM-N11
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model P/N :
NT116WHM-N11
Diagonal Size :
11.6"
Resolution :
1366(RGB)×768, WXGA 135PPI
Active Area :
256.125(W)×144(H) mm
Outline(mm) :
278 × 168 × 3.6 (H×V×D)
Luminance :
220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
500 : 1 (Typ.) (TM)
Color Depth :
262K 45% NTSC
Outline Shape :
Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Used for :
Laptop
Description
11.6 inch laptop screen NT116WHM-N11 HD matte 30pin TN LCD Screen Panel for Lenovo
NT116WHM-N11 Product details :
BOE LCD SCREEN NT116WHM-N11
Manufacturer BOE
Model Name NT116WHM-N11
Screen Size 11.6 inch
Screen Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1366(RGB)×768 (WXGA) 135PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 256.125 × 144 (H×V)
Outline(mm) 278 × 168 × 3.6 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (7H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/40 (Typ.)(CR≥10)
Response 12(Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight 8S3P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (1 Lane) , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
NT116WHM-N11 Features:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts.
2.Reasonable and competitive price.
NT116WHM-N11 Shippment & Packing
NT116WHM-N11 About Shipments:
NT116WHM-N11 GUARANTEE AND RETURN:
1. We offer guarantee for all our products.
2. Buyers will bear the shipping cost of returning defective or non-defective items.
3. Returned items must be in good condition like the one we send, not damaged.
4. Returned items are subject to approval by us, must be in the original box as shipped.
5. Damaged items received must be reported within 2 days.
6. All non-seller error returns,shipping and handling charges are non-refundable.
NT116WHM-N11 FAQ:
Q: How can I trace my order of NT116WHM-N11 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods BOE NT116WHM-N11 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods NT116WHM-N11 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: Are you manufactory or trade company ?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
BOE
Model Number :
NT116WHM-N11
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier