NT140WHM-N31
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model P/N :
NT140WHM-N31
Diagonal Size :
14.0"
Resolution :
1366(RGB)×768, WXGA 112PPI
Active Area :
309.399(W)×173.952(H) mm
Outline Size :
320.4(W)×205.1(H) ×3(D) mm
Surface :
Glare (Haze 0%)
Brightness :
220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
600:1 (Typ.) (TM)
Shape Style :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Application :
Laptop
Description
NT140WHM-N31 1366*768 slim screen laptop 14.0 inch 30 pins EDP For HP 14 G4 14 G5 LCD Panel
NT140WHM-N31 Product details :
BOE LCD SCREEN NT140WHM-N31
Manufacturer BOE
Model Name NT140WHM-N31
Screen Size 14.0 inch
Screen Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1366(RGB)×768 (WXGA) 112PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 309.399 × 173.952 (H×V)
Outline(mm) 320.4 × 205.1 × 3 (H×V×D)
Treatment Glare (Haze 0%)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/40 (Typ.)(CR≥10)
Response 12(Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.2M 45% NTSC
Backlight 9S3P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (1 Lane) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
NT140WHM-N31 Berfore you order :
NT140WHM-N31 Shippment & Packing
NT140WHM-N31 Shipping:
1. We will test them strictly before shipment.
5.Please confirm it with us before buying if you need 100% new.
NT140WHM-N31 Return:
NT140WHM-N31 FAQ:
Q: How long will I receive my goods of BOE NT140WHM-N31 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for BOE NT140WHM-N31 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the NT140WHM-N31 I receive can't work ?
Q: Can You declare my order of lcd panel BOE NT140WHM-N31 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
BOE
Model Number :
NT140WHM-N31
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier