NV133FHM-N56
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model P/N :
NV133FHM-N56
Diagonal Size :
13.3"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 166PPI
Active Area :
293.76(W)×165.24(H) mm
Outline Size :
299.96(W)×186.92(H) ×2.1(D) mm
Surface :
Antiglare
Display Mode :
ADS, Normally Black, Transmissive
Display Colors :
262K 100% sRGB
Shape Style :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Application :
Laptop
Description
BOE Laptop Display 13.3 Inch 30 Pins NV133FHM-N56 FHD IPS LCD Screen Assembly For Xiaomi MI Air 13
NV133FHM-N56 Product details :
BOE LCD SCREEN NV133FHM-N56
Manufacturer BOE
Model Name NV133FHM-N56
Screen Size 13.3 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 166PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 293.76 × 165.24 (H×V)
Outline(mm) 299.96 × 186.92 × 2.1 (H×V×D)
Treatment Antiglare
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K 100% sRGB
Backlight 10S4P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
NV133FHM-N56 NOTE:
Please take off the screen or cable ,cover ,check the part number before purchase.such as :
a,Tell me LCD model NV133FHM-N56.
b,Tell us your laptop name , such as : YOGA700-14 X1 YOGA, if you don't have the LCD model.
c.Please check the LCD screen size and resolution.
d.Please check the signal connectors (14pin, 20pin, 30pin (S M L) ,40pin (S,M,L ,) 50pin 60pin and position.
Images show actual product, please verify all connectors and specifications carefully.
We will send the compatible one instead if original one out of stock.
NV133FHM-N56 Shippment & Packing
NV133FHM-N56 Shipping Detail:
NV133FHM-N56 Policy:
Return is accepted within 30 days after receiving of the item.
NV133FHM-N56 FAQ:
Q: How can I trace my order of NV133FHM-N56 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of NV133FHM-N56?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of NV133FHM-N56 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of NV133FHM-N56 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
BOE
Model Number :
NV133FHM-N56
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier