NV140FHM-N49
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model P/N :
NV140FHM-N49
Diagonal Size :
14.0"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 157PPI
Active Area :
309.31(W)×173.99(H) mm
Outline (mm) :
315.9×197.57×3 (H×V×D)
Luminance :
250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Work Mode :
ADS, Normally Black, Transmissive
Outline Shape :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for :
Laptop
Description
For Boe NV140FHM-N49 For Lenovo fru 5D10M42868 Matte LED Display FHD 1920*1080P IPS 14.0 inch Laptop Panel
NV140FHM-N49 Product details :
BOE LCD SCREEN NV140FHM-N49
Manufacturer BOE
Model Name NV140FHM-N49
Screen Size 14.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 157PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 309.31 × 173.99 (H×V)
Outline(mm) 315.9 × 197.57 × 3 (H×V×D)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight 9S4P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Bent, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , Connector 30 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C