HSD156JUW2-A13
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model P/N :
HSD156JUW2-A13
Diagonal Size :
15.6"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Display size :
344.16(W)×193.59(H) mm
Outline (mm) :
363.7×215.7 (H×V×D)
Luminance :
850 cd/m² (Typ.)
Mass :
TBD
Used for :
Outdoor High Brightness / Automotive Display
Description
HannStar 15.6 inch 1920*1080 LCD TFT Screen Display HSD156JUW2-A13 for Outdoor High Brightness
HSD156JUW2-A13 Product details :
HannStar LCD Screen HSD156JUW2-A13
Brand HannStar
Model P/N HSD156JUW2-A13
Diagonal Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Outline (mm) 363.7×215.7 (H×V×D)
Treatment Hard coating
Luminance 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 15/15 (Max.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 70%
Backlight 4 strings WLED , 30K hours , No Driver
Mass TBD
Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 50 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
HSD156JUW2-A13 NOTE:
Please check your machine model, resolution and screen specification before placing an order
To ensure that our products meet your model.
If you are not sure what kind of machine LCD you need
Please contact us in time.
HSD156JUW2-A13 Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety
HSD156JUW2-A13 Shippment & Packing
HSD156JUW2-A13 Shipping terms:
HSD156JUW2-A13 Return:
HSD156JUW2-A13 FAQ:
Q: If I order HSD156JUW2-A13 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for HSD156JUW2-A13 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of HSD156JUW2-A13 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: What happen if the HSD156JUW2-A13 I receive can't work ?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
HannStar
Model Number :
HSD156JUW2-A13
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier