KG-6570DC24
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 pieces
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, T/T, Paypal
Supply Ability :
10000 pcs-30 days
Delivery Time :
7days for samples
Packaging Details :
Packing in boxes
Speed Control :
0~5VDC/PWM
Brand :
Go-Gold
Usage :
Vacuum Cleaner
Type :
Brushless
Power Source :
Battery
Air flow :
84 m3/h
Country Of Origin :
CHINA
Description
Vacuum Cleaner Motor 350W 24V 90000RPM Brushless DC Motor KG-6570DC24
Performance specifications
Voltage
DC24V
Speed
90000RPM
Input power
350W
Current
0.75A
Essential details
Warranty: 3 Years
Place of Origin: Guangdong, China
Brand Name: GO-GOLD
Model Number: KG-6570DC24
Usage: Vacuum Cleaner
Type: Brushless Motor
Speed Control: 0~5VDC/PWM
Power Source: Battery
Torque: Customised
Commutation: Brushless
Protect Feature: Totally Enclosed
Speed(RPM): 90000RPM
Continuous Current(A): 0.75A
Efficiency: Other
Product Name: BLDC Vacuum Cleaner Motor
Drawings
KG-6570DC24 Vacuum Cleaner Motor 0.75A 24V 90000RPM Brushless DC Motor
Motor Sample
Advantages of brushless motors
Function and Application of Brushless Motor
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Go-Gold
Model Number :
KG-6570DC24
Certification :
ISO
Place of Origin :
MOQ :
1000 pieces
Price :
Negotiation
Contact Supplier