KG-6534DC25
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 pieces
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, T/T, Paypal
Supply Ability :
10000 pcs-30 days
Delivery Time :
7days for samples
Packaging Details :
Packing in boxes
Voltage :
DC 25
Rated Input Power :
300W
Type :
BLDC Motor
Current :
0.1A
Torque :
0.165mNm
Description
Vacuum Cleaner Motor 25V DC 80,000RPM 300W 0.165mNm KG-6534DC25
Lead time
Quantity (pieces) 1 - 100 101 - 1000 1001 - 10000 > 10000
Lead time (days) 7 15 30 To be negotiated
Essential Details
Voltage: DC 25V
Speed: 80,000RPM
Rated Input Power: 300W
Model Number: KG-6534DC25
Warranty: 3years
Certification: ccc
Brand Name:Go-Gold
Place of Origin: Guangdong, China
Type: BLDC Motor
Usage: Vacuum Cleaner
Parameter
Rated Voltage DC 25V No-Load Speed 80,000RPM
Input Power 300W Torque 0.165mNm
Drawing
Product Picture
Our Adventage
1.With the best after-sale service to satisfy every customer.
2.With the good principle "quality and reputation always come first".
3.With the professional technical guidance and strong development ability.
Product Adventage
Go-Gold Motor has over 8 years of experience in motor customization engineering.
Go-Gold Motor has been a reliable motor provider and manufacturer since 2015.
For more information on the Vacuum Cleaner BLDC Motor Solution, Please contact us.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Go-Gold
Model Number :
KG-6534DC25
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 pieces
Price :
Negotiation
Contact Supplier