Supply various international accreditations for the tech and electronics sectors. Provide "multiple international certifications" for high-tech industry and electronic industry equipment.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 57 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 2.8 A |
| Holding Torque | 1.26 N.m |
| Resistance | 0.9 ohm |
| Inductance | 2.5 mH |
| Rotor Inertia | 300 g-cm² |
| Motor Weight | 0.7 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130 deg C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 57SHD4013-21B | 0.6 N.m | 1.8° | 41 mm | D Shaft-21 mm | 1.0 A |
| 57SHD4415-21B | 1.1 N.m | 1.8° | 54 mm | D Shaft-21 mm | 3.0 A |
| 57SHD4816-21B | 2.0 N.m | 1.8° | 76 mm | D Shaft-21 mm | 3.0 A |
| 57SHD4913-21B | 2.5 N.m | 1.8° | 83 mm | D Shaft-21 mm | 3.0 A |
| 57SHD4934-20B | 3.0 N.m | 1.8° | 100 mm | D Shaft-20 mm | 3.0 A |
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, etc.