G150XAN01.1
Certification :
ROHS , REACH , ISO9001 , ISO14001
Place of Origin :
China
MOQ :
1 Piece
Price :
Negotiated
Payment Terms :
T/T, Paypal
Supply Ability :
More than 100000 pieces per month
Delivery Time :
Within 7 working days
Packaging Details :
Foam package/Anti-static bag package/Carton box
Panel Size :
15.0"
Brand :
AUO
Resolution :
1024 (RGB) x 768 dots
View direction :
Full view
Outline dimension :
326.5(W)×253.5(H)×9(D) mm
Active area Size :
304.128(W)×228.096(H) mm
Luminance :
500 cd/m²
Contrast Ratio :
1000:1
Description
Industrial TFT Display, G150XAN01.1 AUO 15 Inch 1024x768 Dots Full View TFT LCD Display Module
G150XAN01.1 AUO 15 Inch 1024*768 Dots Industrial TFT Display Key Specifications Special Features:
Panel Size: 15.0" Brand: AUO
Resolution: 1024 (RGB) X 768 Dots View Direction: Full View
Outline Dimension: 326.5(W)×253.5(H)×9(D) Mm Active Area Size: 304.128(W)×228.096(H) Mm
Luminance: 500 Cd/m² Contrast Ratio: 1000:1
G150XAN01.1 is a 15.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product from AU Optronics Corp. (hereafter called AUO), with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -20 ~ 70°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, With LED Driver, Upside I/F, Matte . Based on its features, we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 309.9(W)×236.3(H) mm
Outline Size 326.5(W)×253.5(H)×9(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.2M 60% NTSC
Lamp Type WLED , 50K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 920g (Max.)
Application Industrial
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 70 °C