G104SN03 V5
Certification :
ROHS , REACH , ISO9001 , ISO14001
Place of Origin :
China
MOQ :
1 Piece
Price :
Negotiated
Payment Terms :
T/T, Paypal
Supply Ability :
More than 100000 pieces per month
Delivery Time :
Within 7 working days
Packaging Details :
Foam package/Anti-static bag package/Carton box
Diagonal Size :
10.4 inch
Manufacturer :
AUO
Resolution :
800 x 600 dots
View direction :
6 o'clock
Outline dimension :
236 × 176.9 × 6 (H×V×D)(mm)
Active area Size :
211.2 × 158.4 (H×V)(mm)
Viewing Angle :
80/80/60/70 (Typ.)
Signal Type :
LVDS (1 ch, 6/8-bit) , Connector 20 pins
Description
Industrial TFT Display, G104SN03 V5 AUO 10.4 Inch 800x600 Dots TN TFT LCD Module 230 cd/m2
G104SN03 V5 AUO 10.4 Inch 800x600 Dots Industrial TFT Display Key Specifications Special Features:
Diagonal Size: 10.4 Inch Manufacturer: AUO
Resolution: 800 X 600 Dots View Direction: 6 O'clock
Outline Dimension: 236 × 176.9 × 6 (H×V×D)(mm) Active Area Size: 211.2 × 158.4 (H×V)(mm)
Viewing Angle: 80/80/60/70 (Typ.) Signal Type: LVDS (1 Ch, 6/8-bit) , Connector 20 Pins
G104SN03 V5 (Alias: G104SN03 V.5) is a 10.4" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product from AU Optronics Corp. (hereafter called AUO), with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -20 ~ 70°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: Lamp Repaceable, WLED Backlight, With LED Driver, 180° Reverse, 6/8 bit, Matte . Based on its features,we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Manufacturer AUO
Model Name G104SN03 V5
Screen Size 10.4 inch
Screen Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 800(RGB)×600 (SVGA) 96PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area 211.2 × 158.4 (H×V)(mm)
Outline 236 × 176.9 × 6 (H×V×D)(mm)
Bezel Area 214.8 × 162.0 (H×V)(mm)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 230 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/60/70 (Typ.)(CR=10) Left / Right / Up / Down
Response 10/5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K/16.2M 50% NTSC
Backlight 3 strings WLED , 25K hours , With LED Driver
Mass 280g (Typ.)
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , Connector 20 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C