G101STN01.0
Place of Origin :
TaiWan
MOQ :
500
Price :
pls contact us
Payment Terms :
Western Union,PAPLY,BANK TRANSFER
Supply Ability :
500
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
standard Packaging
Panel Brand :
AUO
Panel Model :
G101STN01.0
Panel Size :
5.7
Panel Type :
a-Si TFT-LCD,
Description
AUO industrial grade 10.1 inch tft lcd ( G101STN01.0 ) data sheet
Module number G101STN01.0
Resolution 800*600
Pixel Pitch 0.1695 X 0.1695 (mm)
Active Area 216.96(H) x 135.6(V) (mm)
View angle R/L/U/D 70/70/80/80(Deg)
Mode MVA
LCD Surface Anti-glare,3H
Number of Colors 262K colors ( RGB 6-bit )
Electrical Interface LVDS
Brightness 200 cd/m2
Contrast ratio 1300:1
Outline dimension 229.46(H)x149.2(V)x4.96 (D)(mm)
Gross weight 187g(Typ.)
Backlight WLED
LED Life (hrs.) 15K(Min.)
Power Consumption (W) 3.4W(Typ.)
Supply Voltage (V) 3.3V