B101AW06 V1 HW0A
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size :
10.1 inch
Shape Style :
Flat (PCBA Flat, Depth 3.4~4.0mm)
Outline :
245×146.5×3.6 mm
Active Area :
222.72×125.28 mm
Resolution :
1024(RGB)×600 , WSVGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Description
QUY LAPTOP LCD Screen 10.1 inch FIT B101AW06 V1 HW1A Flat & Glare (Haze 0%)
Mechanical Features & Signal Interface :
<
AUO B101AW06 V1 HW0A Mechanical Features
Panel Size : 10.1 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×600 (WSVGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 117 PPI
Aspect Ratio : 16:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0725×0.2088 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.2175×0.2088 mm (H×V)
Weight : 170g (Max.)
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Reflection 4.3% (Typ.)
Active Area : 222.72×125.28 mm (H×V)
Bezel Area : 225.72×128.28 mm (H×V)
Outline Dimension : 245×146.5 mm (H×V)
Outline Depth : 3.6 (Max.) mm
Shape Style : Flat (PCBA Flat, Depth 3.4~4.0mm)
Holes & Brackets : Face mounting holes (8 pcs) on left, right slugs
Landscape or Portrait : Landscape type
Touch Panel : Without
AUO B101AW06 V1 HW0A Signal Interface
Signal Category : LVDS
Signal Class : LVDS (1 ch, 6-bit)
Input Voltage for Panel : 3.3V (Typ.)
Input Current for Panel : 240mA (Typ.)
Panel Power Consumption : 0.8W (Typ.)
Interface Type : Connector
Why Choose N&S?
1) Enough industrail experience and involved main markets all over the world.
2) Dedicated and professional sales team will offer you 24 hours online and immediate service.
3) Precise and advanced equipments.
4) High quality and sensitivity.
5) Many kinds of products with all size.
What can we do for you:
Our LCD Panel inventory lines mostly covered small size from
1.5",2.0",2.2",2.5",3.0",3.5",4.0",4.2",4.3",4.7",5.0",5.5",5.7",6.0",6.4",7.0",8.0",10.1",10.4",12.1" etc.
What is the lead time of the products?
Samples in stock will be sent within 3 days after payment.
Payment methods?
T/T and Western union etc. The details of our payment terms is showing above.
How long is the warranty period?
Usually 1 Year without damaged by people actions. It depends on different products.
What is the products application?
Pictures of AUO B101AW06 V1 HW0A LCD Display:
QUY LAPTOP LCD Screen 10.1 inch FIT B101AW06 V1 HW1A  Flat & Glare (Haze 0%)QUY LAPTOP LCD Screen 10.1 inch FIT B101AW06 V1 HW1A  Flat & Glare (Haze 0%)QUY LAPTOP LCD Screen 10.1 inch FIT B101AW06 V1 HW1A  Flat & Glare (Haze 0%)
Tag: Industrial LCD Panel, LCD Display
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO LCD Panel
Model Number :
B101AW06 V1 HW0A
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
Contact Supplier