G156XW01 V1
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union,paypal
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Resolution :
1366(RGB)×768 , WXGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
344.232×193.536 mm
Outline :
363.8×215.9×17.35 mm
Surface :
Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness :
400 cd/m² (Typ.)
Description
AUO LCD Panel G156XW01 V1 Hard coating 15.6 inch with 344.232×193.536 mm
G156XW01 V1 Quick Details:
Panel Brand : AUO
Panel Model : G156XW01 V1
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 15.6 inch
Resolution : 1366(RGB)×768 , WXGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 344.232×193.536 mm
Outline : 363.8×215.9×17.35 mm
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness : 400 cd/m2 (Typ.)
Contrast Ratio : 500:1 (Typ.)
Display Colors : 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 70%
Response Time : 6/2 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : WLED
Signal Interface : LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins
Input Voltage : 5.0V (Typ.)