G150XG01 V0
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Pixel Density :
85 PPI
Color Gamut :
65% NTSC (CIE1931)
Vertical Frequency :
60Hz
Lamp Type :
CCFL
Lamp Shape :
Straight
Lamp Life Time :
50K(Min.) (Hours)
Description
Normally White Antiglare 15.0 Inch AUO LCD Panel Landscape Type For AUO G150XG01 V0
Quality:
We sell brand-new, original, undamaged, no dead pixels screen.
We test all of them to make sure their quality and make sure you are satisfied with them.
Technical parameters:
<
Panel Panel Brand : AUO
Panel Model : G150XG01 V0
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Mechanical Features Panel Size : 15.0 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 85 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.099×0.297 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.297×0.297 mm (H×V)
Weight : 1.10/1.15Kgs (Typ./Max.)
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area : 304.128×228.096 mm (H×V)
Bezel Area : 307.4×231.3 mm (H×V)
Outline Dimension : 326.5×253.5 mm (H×V)