G104SN03 V5
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Outline :
104.32×161.67×4.59 mm
Response Time :
30 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors :
16.7M (8-bit) , CIE1931 60%
Contrast Ratio :
800:1 (Typ.)
Brightness :
350 cd/m² (Typ.)
Surface :
Antiglare, Hard coating (3H)
Description
AUO 10.4inch LED G104SN03 V5 800*600 G104SN03 V.5 Stoll computer flat knitting machine lcd
AUO G104SN03 V5 Features :
<
AUO G104SN03 V5 Mechanical Features
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 800(RGB)*600 (SVGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 96 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.088*0.264 mm (H*V)
Pixel Pitch : 0.264*0.264 mm (H*V)
Weight : 280g (Typ.)
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area : 211.2*158.4 mm (H*V)
Bezel Area : 214.8*162.0 mm (H*V)
Outline Dimension : 236*176.9 mm (H*V)
Outline Depth : 5.7*0.3 mm
Holes & Brackets : Face mounting holes (4-*2.5, 2-R1.25) on left, right bezel
AUO G104SN03 V5 Backlight System
Landscape or Portrait : Landscape type
Touch Panel : Without
Lamp Position : Edge light type
Lamp Type : WLED
Lamp Amount : 3 strings
Lamp Shape : 3 strings
Lamp Life Time : 30K(Typ.) (Hours)
Lamp Replaceable : Replaceable
Lamp Voltage : 26.0/29.2V (Typ./Max.)
Lamp Current : 25mA (Typ.)
Lamps Power Consumption : 1.95W (Typ.)
Interface Type : Connector
Lamp Driver Board : Embedded (LED Driver)
Lamp Driver Board : 10.8/12.0/12.6V (Min./Typ./Max.)
Lamp Driver Board : 0.2A (Typ.)
Lamp Driver Board : 2.44W (Typ.)
Why directly choose us :
1. Gold supplier authenticated by MAOYT.
We are committed to provide 100% new original.
2. All the goods for sale are in stock, we can ship to you within 1-5 working days.
3. We have many different kinds of goods (all in one shop)
And more important, You will get the lowest price and high quality products.
4. A large number of Consult tony wu.
Guarantee and Refund :
1. All items are in good condition.
Trade Terms:
1. Payment terms: 100% by T/T when order confirmed
2. Lead time: 2-5 working days according to the order quantity
3. Sample lead time: within 3 working days after we get payment.
4. The price based on FOB Shenzhen,we will offer best discount according to order quantity.
5. Warranty:offer free spare parts within ONE year.
6. Offer OEM service for batch orders,to print logo and design box.
Pictures of AUO G104SN03 V5 LCD Display:
AUO 10.4inch LED G104SN03 V5 800*600 G104SN03 V.5 Stoll computer flat knitting machine lcdAUO 10.4inch LED G104SN03 V5 800*600 G104SN03 V.5 Stoll computer flat knitting machine lcd
Tag: Industrial LCD Panel, LCD Display
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO LCD Panel
Model Number :
G104SN03 V5
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
Contact Supplier