G150XG03 V3
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Taiwan
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box
Pixel Pitch :
0.297×0.297 mm (H×V)
Operating Temperature :
0 ~ 65 °C
Surface :
Antiglare, Hard coating (3H)
Color Gamut :
60% NTSC (CIE1931)
Holes & Brackets :
Side mounting holes (4-M3) on left, right bezel
Response Time :
5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td)
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Storage Temperature :
-20 ~ 65 °C
Description
15 inch AUO LCD panel G150XG03 V3 TFT LCD with 180 degree flip display
Our Service
1. Samples charge: According to the model. Pls contact us to get details.
2. Samples time:1 day forstock models
Packing: Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Guarantee:
(1) All items will be strictly tested and shipped with safe & professional package.
(2) We have 12 months warranty for each LCD screen panel, depend on the different LCD panel models.
Primary Competitive Advantages:
  • Brand-name Parts
  • Country of Origin
  • Guarantee/Warranty
  • International Approvals
  • Packaging
  • Price
  • Product Features
  • Product Performance
  • Quality Approvals
  • Reputation
  • Service
  • Small Orders Accepted
Product Features:
Model: G150XG03 V3
Specifications Panel Brand : AUO
Panel Model : G150XG03 V3
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 15.0 inch
Resolution : 1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 304.128×228.096 mm
Outline : 326.5×253.5×12 mm
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness : 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 700:1 (Typ.)
Response Time : 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 2 pcs CCFL Without Driver
Signal Interface : LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
AUO G150XG03 V3 Optical and Electronics Features
Optical Features
Brightness : 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 700 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Display Color : 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC)
Color Gamut : 60% NTSC (CIE1931)
White Variation : 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points)
Electronics Feature
Vertical Frequency : 60Hz
Reverse Scan : Yes (180°)
Total Power Consumption : 12.82W (Typ.)