G065VN01 V2
Certification :
CE
Place of Origin :
SHANGHAI
MOQ :
1
Price :
usd
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
10000
Delivery Time :
24hours
Packaging Details :
standard packing
Model: :
G065VN01 V2
Resolution : :
320(RGB)×240 , QVGA
Contrast Ratio : :
800:1 (Typ.)
Brightness : :
340 cd/m² (Typ.)
Signal Interface : :
LVDS (1 ch, 6-bit)
Description
6.5 Inch G065VN01 V2 AUO LCD Panel 640x480 VGA Signal Input LCD Controller Board
AUO G057VN01 V2 Basic Information
Panel Model : G065VN01 V2
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 6.5 inch
Resolution : 640(RGB)×480 , VGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 132.48×99.36 mm
Outline : 153×118×11.2 mm
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Antireflection