g084sn05 v3
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
8.4 inch
Resolution :
800(RGB)×600 , SVGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
170.4×127.8 mm
Outline :
203×142.5×8.3 mm
Description
8.4 Inch g084sn05 v3 800×600 auo display panel 450 Normally White Mode
G084SN05 V3 Basic Information
Panel Model G084SN05 V3
Panel Brand AUO
Descrition a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 800×600
Panel Type a-Si TFT-LCD
Model Alias G084SN05 V.3
Operating Temperature 0 ~ 50 °C
Storage Temperature -20 ~ 60 °C
G084SN05 V3 Mechanical Features
Dot Resolution 800(RGB)×600 (SVGA)
Pixel Configuration RGB Vertical Stripe
Pixel Density 119 PPI
Aspect Ratio 4:3 (H:V)
Form Factor Flat Rectangle Display
Dot Pitch 0.071×0.213 mm (H×V)
Pixel Pitch 0.213×0.213 mm (H×V)
Weight 260±10g
Active Area 170.4×127.8 mm (H×V)
Bezel Area 174.6×131.2 mm (H×V)
Outline Dimension 203×142.5 mm (H×V)