A085FW01 V7
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Model :
A085FW01 V7
Panel Size :
8.5 inch
Panel Type :
a-Si TFT-LCD
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Outline :
199×119 mm
Contrast Ratio :
300:1 (Typ.)
Description
Normally White AUO LCD MODULE A085FW01 V7 8.5 inch Surface Antiglare Display Colors Full color
A085FW01 V7 Products Information:
Panel Model A085FW01 V7
Panel Brand AUO
Descrition a-Si TFT-LCD ,8.5 inch, 480×234
Panel Type a-Si TFT-LCD
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Active Area 187.2×105.3 mm
Outline 199×119 mm
Surface Antiglare
Contrast Ratio 300:1 (Typ.)
Display Colors Full color
Response Time 12/18 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 65/65/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Lamp Type 3S9P WLED Without Driver
Signal Interface TFT Specific Analog RGB , 26 pins