C065VW01 V0
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Outline :
157.2×94.4×10.5 mm
Surface :
Antiglare
Brightness :
700 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
800:1 (Typ.)
Display Colors :
262K (6-bit) , CIE1931 50%
Response Time :
20/15 (Typ.)(Tr/Td)
Active Area :
143.4×79.2 mm
Description
Antiglare AUO 6.5inch LCD display C065VW01 V0 with touch screen panel for VW car cd player
Company Information :
Description:
10.4 inch for AUO G104SN03 V.2 G104SN03 V2 LCD module LCD Panel Display free shipping
PS: We accept pp,if you would like to pay by pp,please contact me by email directly.
Quality:
Exchange:
Shipping:
Please check the unit is intact.
Send required by the DHL, FEDEX, UPS 3-5 days.
Feedback:
We will work with you until you are satisfied.
We sincerely hope you can give us a positive
AUO C065VW01 V0 General Features :
<
Panel Brand : AUO
Panel Model : C065VW01 V0
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 6.5 inch
Resolution : 800(RGB)×480 , WVGA
Display Mode : AMVA, Normally Black, Transmissive
Active Area : 143.4×79.2 mm
Outline : 157.2×94.4×10.5 mm
Surface : Antiglare
Brightness : 700 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 800:1 (Typ.)
Display Colors : 262K (6-bit) , CIE1931 50%
Response Time : 20/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 6S3P WLED Without Driver
Signal Interface : Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins
Input Voltage : 3.3/12.6/15.5/-9V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Pictures of AUO C065VW01 V0 LCD Display:
Antiglare  AUO 6.5inch LCD display C065VW01 V0 with touch screen panel for VW  car cd playerAntiglare  AUO 6.5inch LCD display C065VW01 V0 with touch screen panel for VW  car cd playerAntiglare  AUO 6.5inch LCD display C065VW01 V0 with touch screen panel for VW  car cd player
Tag: Industrial LCD Panel, LCD Display
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO LCD Panel
Model Number :
C065VW01 V0
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Payment Terms :
Contact Supplier