G173HW01 V0
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Model :
G173HW01 V0
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size :
17.3 inch
Active Area :
381.888×214.812 mm
Outline :
403×240×13 mm
Surface :
Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Frequency :
60Hz
Lamp Type :
WLED
Description
1920 × 1080 FHD lcd character display G173HW01 V0 AUO LCD Display Hard coating 3H
Our Service
• Long lasting product cycle for continuity thru all phases of project rollouts and servicing
• Easy-to-install console, Open Frame chassis-mount display
• Slim dimensions enable better enclosure designs
• Multiple mounting options (100mm VESA mount and side brackets)
• All steel construction provides rugged frame for public use environments
• Two independent touch points (with Windows 7 OS)
• Improved power efficiency and reduced consumption
• TUV, CE, UL, CUL, FCC-B, RoHS, and IPX1 approvals
AUO G173HW01V0 General Features
Panel Brand : AUO
Panel Model : G173HW01 V0
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 17.3 inch
Resolution : 1920(RGB)×1080 , FHD
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 381.888×214.812 mm
Outline : 403×240×13 mm
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness : 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 600:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72%
Response Time : 37/3 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : WLED Embedded (LED Driver)
Signal Interface : LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)