BPF24-814
Model Number :
BPF24-814
Description
Product Overview
This is a 2.4GHz 8-pole indoor bandpass filter designed for coaxial projection. It features a channel of 2484MHz and is suitable for various applications where precise frequency filtering is required.
Technical Specifications
ModelFrequencyPolesTypeDimensions (inches [mm])Tolerances
BPF24-8142.4GHz (2484MHz Channel)8Indoor Bandpass Filter (Coaxial Projection)Length: 1.64 [41.7]
Width: .34 [8.6]
Height: 2.4 [61]
.X = .1 [2.54]
.XX = .01 [.25]
.XXX = .005 [.13]
Angular: 1
2310091034_L-com-BPF24-814_C6431418.pdf
Send your message to this supplier
Send Now
8 pole indoor bandpass filter 2.4 gigahertz coaxial projection model L-com BPF24-814 for frequency selection
Mfr. Part # :
BPF24-814
Model Number :
BPF24-814
Contact Supplier