BPF24-401
Model Number :
BPF24-401
Description
Product Overview
This is a 2.4GHz 4-pole indoor bandpass filter with N-female connectors. It is designed for coaxial projection and features a channel of 2412MHz.
Product Attributes
  • Brand: L-COM, INC.
  • Origin: NORTH ANDOVER, MA
  • Certifications: CE2011/65/EU(RoHS DIRECTIVE)
  • Color Variations: NONE
Technical Specifications
ModelDescriptionFrequencyConnectorsDimensions (in [mm])
BPF24-4014 Pole Indoor Bandpass Filter2.4GHz (Channel 1: 2412MHz)N-FEMALE CONNECTOR (2X)Height: 1.1 [27]
Width: 2.21 [56.1]
Depth: 2.21 [56.1]
2310091412_L-com-BPF24-401_C6426688.pdf
Send your message to this supplier
Send Now
N Female Connector 4 Pole Indoor Bandpass Filter L com BPF24 401 Designed for 2.4GHz Frequency Range
Ask Latest Price
Description :
RF Filters RoHS
Mfr. Part # :
BPF24-401
Model Number :
BPF24-401
Contact Supplier