BPF24-811A
Model Number :
BPF24-811A
Description
Product Overview
This is an 8-pole outdoor bandpass filter operating at 2.4GHz. It features N-Female connectors and is designed for applications requiring precise frequency filtering.
Technical Specifications
ModelFrequencyPolesConnector TypeDimensions (in [mm])Notes
BPF24-811A2.4GHz (Channel 11, 2462MHz)8N-FEMALE CONNECTOR (2X)1.38 [35.1] (Height), 2.66 [67.6] (Width), 4.72 [119.9] (Depth)8mm DEEP (4x)
2310091015_L-com-BPF24-811A_C6431939.pdf
Send your message to this supplier
Send Now
Outdoor 8 Pole Bandpass Filter Model L-com BPF24-811A Featuring N Female Connectors at 24 Gigahertz
Mfr. Part # :
BPF24-811A
Model Number :
BPF24-811A
Contact Supplier