KG-3557DC12
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 pieces
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, T/T, Paypal
Supply Ability :
10000 pcs-30 days
Delivery Time :
7days for samples
Packaging Details :
Packing in boxes
Voltage :
DC 12V
Voltage Range :
8.5~15.6V
Input Power :
90W
Type :
Brushless DC motor
Usage :
Vacuum Cleaner
Description
KG-3557DC12 Brushless Motor 12V 90W Used For Vacuum Cleaner
Parameter
Rated voltage 12V Input power 90W
Noise ≤90dB Voltage Range 8.5~15.6V
Essential details
Warranty:3years
Certification: ccc
Brand Name:Go-Gold
Place of Origin: Guangdong, China, China
Model Number: KG-3557DC12
Product name: Vacuum Cleaner motor
Type: Brushless Motor
Voltage: 12V
Brand: Go-Gold
Usage: Vacuum Cleaner
Part number: KG-3557DC12
Input Power: 90W
Voltage Range: 8.5~15.6V
Type: Brushless DC motor
Drawing
KG-3557DC12 Brushless DC Motor 90W 12V 90DB For Vacuum Cleaner
Product Picture
Product Adventage
In addition, in the face of different requirements of different customers.
Our Adventage
1.With the best after-sale service to satisfy every customer.
2.With the good principle "quality and reputation always come first".
3.With the professional technical guidance and strong development ability.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Go-Gold
Model Number :
KG-3557DC12
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 pieces
Price :
Negotiation
Contact Supplier