KG-2430DC24
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000pcs
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, T/T, Paypal
Supply Ability :
10000pcs-30days
Delivery Time :
7days for samples
Packaging Details :
Paking in boxes
Max Efficiency Current :
0.396A
Rated Voltage :
DC24V
Torque :
324g.cm
Power :
5.37W
No-load Speed :
9737RPM
Efficiency :
Other
Description
Vacuum Cleaner Motor 24V 9737RPM 1.3A 5.37W Go-Gold KG-2430DC24
Motor Details
Warranty: 3years
Place of Origin: Guangdong, China
Brand Name: Go-Gold
Model Number: KG-2430DC24
Usage: Vacuum Cleaner
Torque: 324g.cm
Commutation: DC
Speed(RPM): 9737RPM
Continuous Current(A): 1.32A
Product Name: Vacuum Cleaner Motor BLDC Motor
Motor type: BLDC Motor
Certification: ISO
Rated Voltage: 24V/ Customized
Keywords: Vacuum Cleaner Motor
Noise: Low
Performance Specifications
Rated Voltage DC24V Output Power 5.37W
Max Efficiency Current 0.396A Torque 324g.cm
Lead Time
Quantity(pcs) 1-1000 1001-10000 >10000
Lead Time(days) 15 30 To be negotiation
Drawings
BLDC Type Vacuum Cleaner Motor 24V 9737RPM 1.3A 5.37W Go-Gold KG-2430DC24
Motor Picture
Motor Application
Types of BLDC Motor
  • 1.1 Inner rotor type
  • 1.2 External rotor type
  • 1.3 Disc rotor type
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Go-Gold
Model Number :
KG-2430DC24
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000pcs
Price :
Negotiation
Contact Supplier