31RUKSS1N
MOQ :
1
Price :
Payment Terms :
L/C, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
1000 PCS/MON
Delivery Time :
3-15 DAYS
Packaging Details :
Single Box , Industrial Packing
Number of row :
Single Row
Material :
Chrome Steel
Package :
Original Package
Description
31RUKSS1N Wheel hub bearings dimensions
New Designations :
31RUKSS1N
Main demensions :
31 × 55 × 20
Bore Dia × Outside Dia × Width Dia (mm)
ID :
31 mm
Inside diameter/Bore size
OD :
55 mm
Outside diameter
T(B) :
20 mm
Thickness/high/width
Category :
Wheel hub bearings
Wheel hub bearings 31RUKSS, (31*55*20 mm), 31 mm d (Bore: diameter of the inner ring), 55 mm D (Outside: diameter of the outer cylindrical surface of the outer ring), 20 mm B (Width: nominal width of the bearing),