BLM15AG221SN1D
Certification :
CE, GCF, ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union,
Supply Ability :
1000pcs per month
Delivery Time :
3-5 working days after received the payment
Packaging Details :
Packed in original tray firstly ,then carton, at last Bubble bag for outer packing
Function :
Step-Up, Step-Down
Output Configuration :
Positive or Negative
Topology :
Buck, Boost
Output Type :
Adjustable
Number of Outputs :
1
Description
Choose BLM15AG221SN1D 221andOmega; Impedance 500mA Current High-Q Broadband GHz Attenuation 0402 Miniature Footprint Stable DC Bias Effective EMI Suppression for Modern Space-Saving PCB Designs
andnbsp;
Features
1:Specific Impedance Characteristics: Provides a standard impedance of 221andOmega; at 100MHz, effectively attenuating noise around this frequency band.
2:High Rated Current: Allows a maximum DC current of 500mA, making it suitable for filtering power lines for various ICs and functional modules.
6:Ultra-Miniature Size: Comes in an 0402 package (metric 1005, i.e., 1.0mm x 0.5mm), extremely saving PCB space and ideal for high-density, miniaturized PCB designs.
andnbsp;
Applications
Digital cameras and camcorders.
Peripheral circuits in laptops and desktop computers.
Automotive infotainment and navigation systems.
Power supply filtering for communication modules (e.g., Wi-Fi, Bluetooth modules).
Description
performance and compact size.
INFORMATION
Category
Manufacturer
Murata Electronics
Series
Packaging
Tape andamp; Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reelandreg;
Part Status
Active
Filter Type
Number of Lines
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
450mA
DC Resistance (DCR) (Max)
290mOhm
Ratings
Operating Temperature
-55anddeg;C ~ 125anddeg;C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Height (Max)
0.022andquot; (0.55mm)
Size / Dimension
0.039andquot; L x 0.022andquot; W (1.00mm x 0.55mm)
Base Product Number
Drawing
Choose BLM15AG221SN1D 221Ω Impedance 500mA Current High-Q Broadband GHz Attenuation 0402 Miniature Footprint Stable DC Bias Effective EMI Suppression for Modern Space-Saving PCB Designs
Our advantage :phones, PDAand#39;s, notebook comput.ers
  • High quality products --- our offers are 100% new and original, ROHS
  • Competitive price --- good Purchase channels with good price.
  • Adequate inventory --- With the support of our strong Purchasing team,
  • Fast delivery --- we will ship the goods within 1-3 working days after the payment confirmed.
be sure to meet your need for all kinds of components. ^_^
Product List
The offers including:
Strong in Brand:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Murata
Model Number :
BLM15AG221SN1D
Certification :
CE, GCF, ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
Price :
Negotiable
Contact Supplier