ACM4520-142-2P-TL000
Certification :
CE, GCF, ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union,
Supply Ability :
1000pcs per month
Delivery Time :
3-5 working days after received the payment
Packaging Details :
Packed in original tray firstly ,then carton, at last Bubble bag for outer packing
Function :
Step-Up, Step-Down
Output Configuration :
Positive or Negative
Topology :
Buck, Boost
Output Type :
Adjustable
Number of Outputs :
1
Description
ACM4520-142-2P-TL000 Filter 142MHz Center 2.5dB Insertion Loss 0805 Size High Attenuation andplusmn;0.5dB Tolerance RoHS Compliant EMI/RFI Suppression Wireless/IoT Optimized
andnbsp;
FEATURES
◯Chip common mode filter for large current applications.
◯For each series, there is excellent common mode impedance and noise suppression in a compact case.
◯Low profile and small size makes it optimal for surface mounting.
◯Operating temperature range: -40 to +85anddeg;C
andnbsp;
APPLICATION
◯Power line noise countermeasure for electronic equipment (DVCs, DVD cams, DSCs, etc.).
Description
◯Use a wrist band to discharge static electricity in your body through the grounding wire.
◯Do not expose the products to magnets or magnetic fields.
INFORMATION
Category
Manufacturer
TDK Corporation
Series
Packaging
Tape andamp; Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reelandreg;
Part Status
Active
Filter Type
Power Line
Number of Lines
2
Impedance @ Frequency
1.4 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Voltage Rating - AC
Operating Temperature
-40anddeg;C ~ 85anddeg;C
Ratings
Approval Agency
Features
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.185andquot; L x 0.177andquot; W (4.70mm x 4.50mm)
Height (Max)
0.079andquot; (2.00mm)
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Drawing
ACM4520-142-2P-TL000 Filter 142MHz Center 2.5dB Insertion Loss 0805 Size High Attenuation ±0.5dB Tolerance RoHS Compliant EMI/RFI Suppression Wireless/IoT Optimized
Our advantage :
  • High quality products --- our offers are 100% new and original, ROHS
  • Competitive price --- good Purchase channels with good price.
  • Adequate inventory --- With the support of our strong Purchasing team,
  • Fast delivery --- we will ship the goods within 1-3 working days after the payment confirmed.
be sure to meet your need for all kinds of components. ^_^
Product List
The offers including:
Strong in Brand:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
TDK
Model Number :
ACM4520-142-2P-TL000
Certification :
CE, GCF, ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
Price :
Negotiable
Contact Supplier