G150XTN05.001
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1PCS
Payment Terms :
TT/PAYPAL/WESTERN UNION/ESCROW
Supply Ability :
100PCS
Delivery Time :
1-2 DAYS
Packaging Details :
12 pcs / box 12.56 Kgs 430×334×350 mm (L×W×H)
MODEL NUMBER :
G150XTN05.001
BRAND :
AUO
SIZE :
15INCH
RESOLUTION :
1024×768 RGB
BRIGHTNESS :
400CD/M2
TEMPERATURE RANGE :
Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
Description
AUO G150XTN05.001 Application Features
Basic Information : Brand Model Type Model Alias
G150XTN05.001 a-Si TFT-LCD , LCM 97.15G12.001
Reliability : RoHS Operating Temperature Storage Temperature Vibration Resistance
-30 ~ 85 °C -30 ~ 85 °C -
Designed For :
AUO G150XTN05.001 Mechanical Features
Panel Size : 15.0 inch
Pixel Features : Resolution Pixel Arrangement Dot Pitch (W×H) Pixel Pitch (W×H)
1024(RGB)×768, XGA RGB Vertical Stripe 0.099×0.297 mm 0.297×0.297 mm [85PPI]
Mechanical Size : Active Area (W×H) Bezel Area (W×H) Outline Dimension (W×H) Outline Depth
304.128×228.096 mm 307.4×231.3 mm 326.5×253.5 mm 12.0 (Max.) mm
Outline Features : Form Style Aspect Ratio Orientation Shape Style
Flat Rectangle 4:3 (W : H) Landscape type
Fixation : Side mounting holes (4-M3) on left, right bezel
Other Features : Panel Cover Weight Surface
- 1.00Kgs (Max.) Antiglare, Hard coating (3H)
AUO G150XTN05.001 Optical Features
Basic Information : Brightness Operating Mode Contrast Ratio
400 cd/m² (Typ.) TN, Normally White, Transmissive 700:1 (Typ.) (Transmissive)
Viewing Angle(L/R/U/D) Viewing Direction Response Speed
80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) - 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) (ms)
Dispaly Color : Color Temperature Color Amount White color Chromaticity
6485K 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC) X:0.313; Y:0.329
1931 Color Gamlt : NTSC Ratio sRGB Coverage Adobe RGB Coverage
65% 86% 67%
DCI-P3 Coverage Rec.2020 Coverage Remarks
68% 49% sRGB (Rec.709, BT.709), Rec.2020 (BT.2020)
Luminance Variation : 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points)
AUO G150XTN05.001 Electronics Features
Power Consumption : 9.94W (Typ.)
Frame Rate : 60Hz
Reverse Scan : Yes (180°)
AUO G150XTN05.001 Interface Features
Signal Electrical : Current Input Voltage Input Consumption
550/600mA (Typ./Max.) 3.3V (Typ.) 1.9/2.2W (Typ./Max.)