G104SN02 V2
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1PCS
Price :
USD75
Payment Terms :
TT/PAYPAL/ESCROW/WESTERN UNION
Supply Ability :
200PCS
Delivery Time :
1-2DAYS
Packaging Details :
STANDARD PACKING
MODEL NUMBER :
G104SN02 V2
BRAND :
AUO
SIZE :
10.4inch
RESOLUTION :
800(RGB)×600 (SVGA) 96PPI
BRIGHTNESS :
400 (Typ.)(cd/m²)
TEMPERATURE RANGE :
Storage Temp.: -30 ~ 85 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
Viewing Angle :
80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10)
Description
AUO G104SN02 V2 Application Details
Basic Detail : Manufacturer Model Name G104SN02 V2
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM Another Name G104SN02 V.2
Panel Size 10.4 inch Designed For
Maximum Ratings : OP Temperature -30 ~ 85 °C ST Temperature -30 ~ 85 °C
Vibration Level 1.5G (14.7 m/s²)
AUO G104SN02 V2 Optical Details
Basic Information : Luminance 400 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Good View at - Response Speed 20/10 (Typ.)(Tr/Td) (ms)
Viewing Angle 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Performance : Chromaticity Wx:0.310; Wy:0.330 Support Color 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC)
Color Temperature 6638K White Uniformity 1.33 (Max.)(5 points)
1931 Color Gamut : NTSC Ratio 42% sRGB 59% coverage
Adobe RGB 44% coverage DCI-P3 44% coverage
Rec.2020 32% coverage Remarks sRGB (Rec.709, BT.709), Rec.2020 (BT.2020)
AUO G104SN02 V2 Mechanical Details
Pixel Features : Number of Pixel 800(RGB)×600 [SVGA] Arrangement RGB Vertical Stripe
Dot Pitch(W×H) 0.088×0.264 mm Pixel Pitch(W×H) 0.264×0.264 mm [96PPI]
Physical Size : Active Viewing 211.2(W)×158.4(H) mm Overall Dim. 243(W)×184(H) mm
Bezel Opening 214.8(W)×162.7(H) mm Overall Depth 8.0/8.5 (Typ./Max.) mm
Outline Features : Form Shape Flat Rectangle Orientation Landscape type
Aspect Ratio(W:H) 4:3 Shape Style
Fixation : Face mounting holes (2-Φ3.5, 2-R1.75) on left, right bezel
Other Detail : Mass 360g (Typ.) Surface Antiglare, Hard coating (3H)
AUO G104SN02 V2 Electronics Details
Refresh Rate : 60Hz
Reverse Scan : Yes (180°)
Power Consumption : 4.8W (Typ.)
AUO G104SN02 V2 Interface Details
Signal Electrical : Input Current 280mA (Typ.) Input Voltage 3.3V (Typ.)
Consumption 0.924W (Typ.) Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit)