G084SN03 V1
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1PCS
Payment Terms :
TT/PAYPAL/WESTERN UNION/ESCROW
Supply Ability :
300PCS
Delivery Time :
1-2 DAYS
Packaging Details :
30 pcs / box 12 Kgs 600×353×210 mm (L×W×H)
MODEL NUMBER :
G084SN03 V1
BRAND :
AUO
SIZE :
8.4INCH
RESOLUTION :
800×600 RGB
BRIGHTNESS :
250CD/M2
TEMPERATURE RANGE :
Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
Description
AUO G084SN03 V1 Application Features
Basic Information : Brand Model Type Model Alias
G084SN03 V1 a-Si TFT-LCD , LCM G084SN03 V.1
Reliability : RoHS Operating Temperature Storage Temperature Vibration Resistance
-30 ~ 85 °C -30 ~ 85 °C -
AUO G084SN03 V1 Mechanical Features
Panel Size : 8.4 inch
Pixel Features : Resolution Pixel Arrangement Dot Pitch (W×H) Pixel Pitch (W×H)
800(RGB)×600, SVGA RGB Vertical Stripe 0.071×0.213 mm 0.213×0.213 mm [119PPI]
Mechanical Size : Active Area (W×H) Bezel Area (W×H) Outline Dimension (W×H) Outline Depth
170.4×127.8 mm 173.8×131.2 mm 203×142.5 mm 6.0 (Max.) mm