PC466KT01-1
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer :
HKC
Model Name :
PC466KT01-1
screen size :
47.0 inch
Resolution :
3840×120(RGB), 82PPI
Active Area :
1183.68(W)×36.99(H) mm
Outline Dim. :
1195.08(W)×43.99(H) ×1.33(D) mm
Response Time :
9.5 (Typ.)(G to G)
Brightness :
0 cd/m²
Contrast :
3000:1 (Typ.) (TM)
Apply to :
Stretched Bar LCD / Digital Signage
Description
HKC 46.6inch Stretched Bar LCD PC466KT01-1
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
HKC LCD SCREEN PC466KT01-1
manufacturer HKC
Model Name PC466KT01-1
screen size 47.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, CELL
Resolution 3840×120(RGB) 82PPI
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
Display size 1183.68(H)×36.99(V) mm
physical dimension 1195.08(H)×43.99(V) ×1.33(D) mm
surface treatment Antiglare (Haze 3%), Hard coating (3H)
Brightness 0 cd/m²
Contrast 3000:1 (Typ.) (TM)
Best angle Full view
Optical mode IPS, Normally Black, Transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 9.5 (Typ.)(G to G)ms
Number of color 1.07B 72% NTSC
Plate Thickness 0.50+0.50 mm
Transmittance 5.0% (Typ.)(with Polarizer)
Backlight type No B/L
Panel weight 181g (Typ.)
Apply to Digital Signage / Stretched Bar LCD
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system V-by-One 8 lane , 51 pins Connector
Supply voltage 12V (Typ.)
Maximum rating Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
HKC 46.6 Inch Stretched Display LCD PC466KT01-1 3840×120 IPS
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you tested the PC466KT01-1 before shipping ?
A: Of course , our lcd panel PC466KT01-1 was Strictly tested before shipping.
Q: How to order HKC PC466KT01-1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the lcd panel PC466KT01-1 I received can't work ?
Q: Are you manufactory or trade company?
We are one of the professional and experienced suppliers of HKC 46.6inch Stretched Bar LCD PC466KT01-1, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.