NV140XTM-N52
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer :
BOE
Model Name :
NV140XTM-N52 (BOE085F)
screen size :
14.0 inch
Resolution :
3840(RGB)×1100 283PPI
Active Area :
344.218(H)×98.604(V) mm
Outline Dim. :
350.52(H)×118.65(V) ×2.5(D) mm
Response Time :
30 (Typ.)(Tr+Td)ms
Brightness :
300 cd/m² (Typ.)
Contrast :
1200:1 (Typ.) (TM)
Apply to :
Laptop / Stretched Bar LCD
Description
14 inch NV140XTM-N52 LCD Display Panel New Stretched Bar LCD
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
BOE LCD SCREEN NV140XTM-N52 (BOE085F)
manufacturer LG Display
Model Name NV140XTM-N52 (BOE085F)
screen size 14.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 3840(RGB)×1100 283PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 344.218(H)×98.604(V) mm
physical dimension 350.52(H)×118.65(V) ×2.5(D) mm
surface treatment Hard coating
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast 1200:1 (Typ.) (TM)
Best angle Full view
Optical mode ADS, Normally Black, Transmissive
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of color 16.7M 72% NTSC
Backlight type WLED [10S6P] , 15K hours , With LED Driver
Form Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Apply to Laptop / Stretched Bar LCD
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system eDP (2 Lanes) , eDP1.3 , HBR2 (5.4G/lane) , 30 pins Connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Operating Temperature: 0 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 65 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
14 Inch NV140XTM-N52 LCD Display Stretched 3840×1100 IPS
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you test the lcd panel NV140XTM-N52 before shipping ?
A: Yes , of course , don't worry , our item was tested ok before shipping .
Q: Do you accept the sample order NV140XTM-N52 ?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: Can you declared low value of my order NV140XTM-N52 ?
A: Yes , we can , you can tell us before shipping .
Q: How long the warranty of lcd NV140XTM-N52 ?
A: 90 days .
We are one of the professional and experienced suppliers of 14 inch NV140XTM-N52 LCD Display Panel New Stretched Bar LCD, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.