G101UAN01.0
Place of Origin :
TaiWan
MOQ :
500
Price :
pls contact us
Payment Terms :
Western Union,PAPLY,BANK TRANSFER
Supply Ability :
500
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
standard Packaging
Brand :
AUO
Model :
G101UAN01.0
Diagonal Size :
10.1 inch
Type :
a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format :
1920(RGB)×1200 [WUXGA] 224PPI
Touch Panel :
Without
Description
G101UAN01.0 LCM 1920×1200 Full Hd Lcd Panel 10.1 For Industrial
G101UAN01.0 AUO 10.1" LCM 1920×1200 Without Touch Panel And Industrial
AUO G101UAN01.0 Mechanical Details
Pixel Features : Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA Dot Pitch(mm) 0.038×0.113 (H×V)
Pixel Format RGB Vertical Stripe Pixel Pitch(mm) 0.113×0.113 (H×V) [224PPI]
Mechanical Size : Active Area(mm) 216.81(H) × 135.5(V) Bezel Area(mm) -
Outline Dim.(mm) 228.22(H) × 147.3(V) Depth(mm) 5.35 (Typ.)
Outline Features : Form Style Flat Rectangle Outline Shape
Aspect Ratio 16:10 (H:V) Orientation Landscape type
Mounting : Without
Other Spec : Weight 140g (Max.) Treatment Hard coating, Antireflection
AUO G101UAN01.0 Optical Details
Basic Information : Luminance(cd/m²) 380 (Typ.) Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (Transmissive)
Best View on Symmetry Response(ms) 25 (Typ.)(Tr+Td)
Color Performance : White Coordinate X:0.313; Y:0.329 Display Colors 16.7M (6-bit + Hi-FRC)
1931 Color Gamlt : NTSC Ratio 52% sRGB 71% coverage
Adobe RGB 54% coverage DCI-P3 54% coverage
Rec.2020 39% coverage Remarks sRGB (Rec.709, BT.709), Rec.2020 (BT.2020)