M190Z1-L01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Supply Ability :
500PCS/DAY
Resolution :
1680(RGB)×1050 , WSXGA+
Active Area :
408.24×255.15 mm
Outline :
428×278×16.7 mm
Brightness :
300 cd/m² (Typ.)
Frequency :
60Hz
Description
Normally White CMO M190Z1-L01 LCD Panel 19.0 inch with 408.24×255.15 mm
M190Z1-L01 Detail
Panel Brand : CMO
Panel Model : M190Z1-L01
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 19.0 inch
Resolution : 1680(RGB)×1050 , WSXGA+
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 408.24×255.15 mm
Outline : 428×278×16.7 mm
Surface : Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness : 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 1000:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72%
Response Time : 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 4 pcs CCFL Without Driver
Signal Interface : LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins
Input Voltage : 5.0V (Typ.)
Our advantages in the LCD Screen market:
1.Better price
2.Fast delivery
3.Top quality
4.First class after - sales service
5.No memory effect
6.Sourcing lines & Distributors for the EOL LCD.
FAQ
Q1: What's the quality of your Hard Disk?
A: Various brands for hard disk etc. We are available to meet your different requirements.
Q2: What is your return and refund policy?
Q4: How long is the lead time?
A: The lead time is about 2-3 working days after receipt of payment.
Q5: Do you accept sample order?
A:Yes, sample order is welcome.
Q6: How can I get the quotation?
A: Please enquire via Skype, Email, Whatsapp or telephone. You will get reply within 24 hours.
Panel Size : 19.0 inch
Dot Resolution : 1680(RGB)×1050 (WSXGA+)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 104 PPI
Aspect Ratio : 16:10 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.081×0.243 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.243×0.243 mm (H×V)
Weight : 1.84/1.88Kgs (Typ./Max.)
Active Area : 408.24×255.15 mm (H×V)
Bezel Area : 412.24×259.15 mm (H×V)
Outline Dimension : 428×278 mm (H×V)