TD036THEA3
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
TPO
Resolution :
320(RGB)×240 , QVGA
Active Area :
72.96×54.72 mm
Outline :
80.2×66.3 mm
Description
TD036THEA3 TFT LCD Module 3.6 inch LCM 320×240 280 400:1 16.7M WLED Serial RGB
TD036THEA3 Product Information
Panel Size : 3.6 inch
Dot Resolution : 320(RGB)×240 (QVGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 111 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.076×0.228 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.228×0.228 mm (H×V)
Weight : 35.0g (Typ.)
Surface : Hard coating (3H)
Active Area : 72.96×54.72 mm (H×V)
Bezel Area : 75.46×57.22 mm (H×V)
Outline Dimension : 80.2×66.3 mm (H×V)