TM050RBH01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Active Area :
108×64.8 mm
Outline :
120.7×75.8×6.3 mm
Surface :
Antiglare
Brightness :
300 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency :
60Hz
Lamp Type :
6S3P WLED
Signal Interface :
Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 45 pins
Description
TM050RBH01 5.0 inch small color lcd display 108×64.8 mm Active Area
Production Machinery
Panel Brand : TIANMA
Panel Model : TM050RBH01
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 5.0 inch
Resolution : 800(RGB)×480 , WVGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 108×64.8 mm
Outline : 120.7×75.8×6.3 mm
Surface : Antiglare
Brightness : 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 450:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (8-bit) , CIE1931 50%
Response Time : 20 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle : 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 6S3P WLED
Signal Interface : Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 45 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)