TS056KAAAD01-00
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Taiwan
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal , MoneyGram
Supply Ability :
200 PCS Per Day
Delivery Time :
2-3 working days after order confirmed
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size :
5.6 Inch
Resolution :
320(RGB)*234
Signal Interface :
TFT Specific Analog RGB, 26 pins
Brightness :
200 cd/m2 ( Typ.)
Lamp Type :
2S7P WLED
Application :
All Video, Digital Video Players
Description
Original Tianma Industrial LCD Displays 5.6 Inch TS056KAAAD01-00 For Advertising
Specifications for Tianma TS056KAAAD01-00 5.6 Inch LCD Display Panel:
Model TS056KAAAD01-00
Size 5.6"
Resolution (pixel) 320*234
Active Area(mm) 108.00*64.80
Pixel Pitch (mm) 0.360x0.360
Display Mode TM with Normally White
Uniformity(%) 80
NTSC(%) 50
Color Depth 16.7M
Viewing Angle (R/L/U/L) 50/70/70/70
Brightness (cd/m²) 250
Contrast Ratio 300:1
Response Time (ms) 20(on+off)
Outline Dimension (mm) 120.70*75.80*3.10
Weight (g) TBD
Light Source LED
Temperature Range
operating: -20 to +70°C
storage: -30 to +80 °C
Humidity
operation: 90 (%RH)
storage: 90 (%RH)
Surface Treatment Anti-Glare(3H)
Electrical Interface RGB 24 bits
ISO9001 Compliance ISO9001 Compliance
Industrial Flat Panel Monitor FEATURES:
Different models for different input signals: VGA/SVGA and NTSC or PAL.
Input power flexibility: Standard +12 vdc at 2.0 Amps, other DC voltages or auto ranging AC power input from 100-240 VAC @ 47 to 63 Hz, ISO 9001 compliant. Standard model has anti-reflective polycarbonate protective Options: Resistive touch screens with RS232 or USB interface for Windows and other operating systems